Dovre ZEN 102

Tip
Značka: Dovre
ZdarmaZdarma 46 917 Kč –3 %
Dovre ZEN 102
46 917 Kč –3 % 45 577 Kč
Na objednávku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moderní litinová krbová vložka speciálně pro nízkoenergetické domy

Dovre ZEN 102 je průhledová krbová vložka s malým výkonem, vysokou účinností, nízkou spotřebou a elegantním moderním designem. Samozřejmostí je možnost napojení na externí centrální přívod vzduchu.

Boky topeniště jsou obloženy vermikulitovými deskami pro udržení vysoké teploty ve spalovací komoře nutné pro zplynování dřeva, obložení také usměrňuje vyzařování tepla a stabilizuje hoření. Vložka je vybavena úsporným a ekologickým systémem dvoustupňového CB spalování - zplynování dřevaúčinný oplach skla předehřátým vzduchem. Sklo krbové vložky je dvojité. Speciál izolační dvojsklo zajistí snížení množství tepla vyzařovaného přes sklo do místnosti. Díky tomu je možné krbovou vložku instalovat i do menších místností s dobrou izolací.

Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním (popel a vytvořené žhavé uhlíky nepropadají přes rošt do popelníku, ale stále prohořívají v topeništi až na prach).

Nad topeništěm je umístěn speciální dvojitý deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití tepla kouřových spalin. 

Vložka je určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny, vložka vydává teplo ještě několik hodin po vyhasnutí ohně. Možnost napojení vložky na externí přívod vzduchu pro spalování z venkovních prostor (průměr hadice 100 mm). Ke krbové vložce je možné dokoupit přídavný výškově stavitelný stojan pro zvednutí topeniště krbové vložky do větší výšky. Základní provedení je s výškově stavitelnými šrouby.

Jako palivo lze použít kusové dřevo a dřevěné brikety.

 


Jmenovitý výkon: 4,75 kW

Maximální výkon: 7 kW

Minimální výkon: 2 kW

Účinnost: 80,1 %

Doporučený vytápěný prostor: cca 60 - 100 m3

Šířka celková: 580 mm

Výška celková: 765 mm

Hloubka celková: 375 mm

Hmotnost: cca 115 kg

Průměr kouřovodu: 150 mm

Průměr externího přívodu vzduchu: 100 mm

Doporučená délka polen: 30 cm (max. 33 cm)

 

 

Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 80,1 %
Max. délka polen 30 cm
Nominální výkon 4,8 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 580x765x340
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbové vložky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: